Duvardan Duvara Halı - Genel Bilgi !

Yazar: pusat Yayın Yılı: Son Yazılar Yayın Tarihi: 2015-01-13 Hits: 533 Yorum: 0

Garanti Halı, değişik kullanım amaçlarına ve bütçelerine uygun çeşit ve renklerde halı üretmektedir. Seçimlerinizde yetkili ve deneyimli geniş bayi teşkilatlarımız sizlere her zaman yol gösterici olacaktır.

Halı seçiminde dikkat edilecek hususların başında seçilecek ürünün kullanım amacına uygunluğu gelir. Bunu renk seçimi takip eder. Dinarsu halılarının renk haslığı vardır. Güneş ışınlarından etkilenmezler.

Seçtiğiniz ürünün teknik özelliklerini okuyunuz.
Seçiminizi yaparken; amaca uygunluk konusunda, satış mağazası yetkililerinden yardım isteyiniz. Kullanım yeri ve amacınız ürün tipini belirlemede önemlidir.

Binlerce duvardan duvara halı çeşidi arasında karar vermekte zorlanıyorsanız halı seçiminde size yardımcı olacak ürünleri inceleyebilirsiniz. Duvardan duvara halı döşenebilecek mekanları; halı modelleri ve kalitelerini öğrenmek, hammaddeleri ve kullanım özellikleri ile ilgili bilgilere uzmanından ulaşmak için istanbulkarohali.com'u takip etmeye devam edin. 

Duvardan duvara halı ne tür kullanım kolaylıkları sunuyor? Bakım ve temizliği daha mı kolay? Çocuklu evler için uygun bir seçenek mi? Halının su kullanılan odalara uygulanması sakıncalı mı? Koridorlarda kullanılabilir mi? Duvardan duvara halıyı yetişkinlerin yaşadığı odalara mı uygulamak gerekir? Duvardan duvara halılar sadece düz renkte mi üretiliyor? Hangi desen seçenekleri arasından seçim yapabiliriz? Duvar boyasına, evimizin tarzına uygun çeşitler hangileri? Farklı kalınlıklar arasında nasıl karar verebiliriz? Farklı odalar için alınacak halılar farklı dokuma ve malzeme seçenekleri var mı? Duvardan duvara halı döşemek zor bir iş mi? Mutlaka profesyoneller mi yapmalı? Elimizden bu tip işler geliyorsa ne kadar sürede döşeme yapabiliriz? Temizlik için ne tür malzemeler kullanılmalı? Tozun ve kirin dibe çökmemesi için nelere dikkat edilmeli? Elektrikli süpürge ile süpürmek yeterli olur mu? Alerjisi olanlar duvardan duvara halı kullanmamalı mı? Çocuklu evlerde halı kullanmak sakıncalı olur mu? Hijyen problemleri yaratır mı? Diğer zemin seçeneklerine göre ucuz mudur? Her bütçeye göre farklı fiyat seçenekleri var mı? Sık tercih edilen bir malzeme mi?


Temizlik işleminde kullanılacak malzemenin çok iyi bilinmesi gerekir. Sabun oranı çok düşük olması kaydıyla beyaz sabun kullanılmalı ve çok iyi durulanmalıdır.

Genelde Halı şampuanları tercih edilmelidir. Kullanılan su miktarı halı tabanını ıslatmayacak şekilde ayarlanmalı, halılar tamamen kuruyuncaya kadar kullanılmamalıdır.

Halıların periyodik bakımı profesyonellere bırakılmalıdır.

Leke temizleme yöntemleri
Halınız leke olduğunda hızlı hareket eder, leke kurumadan temizliğe başlarsanız lekeyi bütünüyle çıkarabilirsiniz.

Halılarımızda oluşan lekeleri nasıl çıkarabiliriz...
Yüzeydeki katı kısmı dağıtmadan alın. Kalan sıvıyı emdirin. Kullanım kılavuzundan ilgili temizleme metoduna bakın. Metodun uygunluğunu küçük bir noktada test edin.

Lekeli bölgeye uygulayın. Sürtmeden temizleyin. Gerekirse diğer alternatifleri uygulayın. Temiz suyla durulayın. Kalan ıslaklığı emdirin. Islak bölgeye basmayın.

Lekeleri daima kenardan ortaya siliniz. Silme işlemine leke kayboluncaya kadar devam ediniz.


Halınızın yıkanması ve su basması durumunda, (suyun cinsi ne olursa olsun) halınız garanti kapsamından çıkar yapılacak ilk iş doğru temizleme şirketini bulup halınızın hem üstünü hem de altının kurutulmasını sağlamaktır.

Ağır eşyaların altında oluşabilen hav ezilmesi durumunda tercihen dövücü tip elektrik süpürgesi veya fırçası ile süpürünüz.

Halınızı doğrudan güneş ışınlarına maruz bırakmayınız.

Elektrik süpürgesi veya diğer metotlarla basit toz veya topraklardan kaynaklanan kirlerin temizlenmesinde çok iyi neticeler alınabilinir. Ancak yemeklerin yağlı buharı ve dışarıdan ayakta taşınan yağ ve toprak parçacıkları zamanla havın içine girip lifleri zedeleyebilir ve bozulmasına neden olabilir. Bu halınızın renklerinin bozulmasından değil yağ tabakasının havı kaplamasındadır. Bu nedenle yılda bir kez iyi referansları olan profesyonel bir temizlik şirketi tarafından temizlenmesi halınızın ömrünü uzatacaktır.

Bir Yorum bırak

Güvenlik Kodu


Kaçak Gelinler http://critic.net Şirketler Şirketler